O mně

Jmenuji se Marcela Šofka Macková a z dětství si nesu přezdívku Mýca. Prošla se mnou různými kolektivy a pokračuje dál i v mé značce keramiky. S hlínou se kamarádím již od útlého mládí, prošla jsem základní uměleckou školou a různými keramickými kroužky. Potom jsem studovala architekturu a za promoce dostala od mámy vlastní keramickou pec. V moři výkresů a vlastních projektů jsem na ni při práci interiérové architektky na volné noze neměla dlouhá léta čas. To se teď změnilo. Interiéry jsem pověsila na hřebík a znovu otevřela pec. Již nebude zahálet...

 

Tvořím v malé dílně v Mníšku pod Brdy a svýma dvěma rukama vyrábím  malé várky keramického nádobí. Děkuji za trpělivost při čekání na nové produkty. Ruční ýroba keramiky je krásný a zdlouhavý proces, který nejde nijak urychlit. Bohužel anebo naštěstí?

 

K výrobě používám točířskou kameninu, pálím dvoufázově s ostrým výpalem na 1230°C. Vzniká tak kvalitní, odolné nádobí vhodné pro mytí v myčce. Požívám zdravotně nezávadné glazury. Veškerá užitná keramika je určená pro styk s potravinami a za tímto účelem řádně atestovaná.